free landing page templates

máme radi svoju prácu

je to hobby, ktoré sa stalo našim chlebíkom

prvá návšteva

Spolu si prejdeme celý pozemok. Porozprávame sa o vašich predstavách, možnostiach a snoch. Zdokumentujeme aktuálny stav, v prípade, že nemáte nákres pozemku si všetko pomeriame.

 

 

druhý krok je štúdia

Na základe informácií z prvého stretnutia vypracujeme niekoľko štúdií Vašej záhrady. Jedná sa o prvý nákres toho, čo by v záhrade mohlo byť. Prvý nápad, hmotové rozloženie priestoru: kde budú záhony, trávnik, sedenie atd..

Vždy robíme viac alternatív (2-3) a každá štúdia obsahuje aj inšpiračné fotky pre lepšiu predstavu. Štúdie prezentujeme na druhom stretnutí na pozemku. Vďaka štúdiám vám vieme ukázať, čo všetko sa dá v záhrade vytvoriť a my si potvrdíme, čo by sa vám v záhrade mohlo páčiť.

 

 

do tretice projekt

Ak sa Vám niektorá štúdia zapáči, nasleduje vypracovanie projektu. Je to vlastne realizačný plán pre záhradu, kde je už presne zadefinovaný dizajn záhrady.

Prezentujeme ho na treťom stretnutí a je zložený z viacerých dopĺňajúcich sa celkov:

 

 

časti projektu

 • osadzovací plán

  Definuje presné umiestnenie, druhy a množstvá rastlín, povrchy a materiály použité v záhrade.

 • tabuľka kvitnutia

  Znázorňuje ako sa bude každý trvalkový záhon vyvíjať počas roka. Ako budú rastliny postupne zakvitať, aké budú mať farby, výšku aj ako sa volajú po slovensky a latinsky.

 • projekt závlahy

  Efektívny návrh automatickej závlahy presne na mieru záhrady a podľa zdroja vody. Ukáže ako budú rozmiestnené postrekovače na trávniku, kde bude kvapková závlaha, točka na vodu a pod.

 • položkový rozpočet

  Obsahuje výkaz výmer a jednotkové ceny. Je to rozpočet na realizáciu na kľúč, ktorú zabezpečujeme vlastnými pracovníkmi a prostriedkami.

 • návod na užívanie záhrady

  Aby ste vedeli čo si so záhradou počať, čo kedy strihať, ako sa starať o trávnik, ako nastaviť závlahu. Jednoduchá pomôcka pre tých, čo si chcú práce na záhrade vychutnať sami no zatiaľ ešte nemajú dostatok skúseností.

finálna realizácia

Na základe dohody zrealizujeme celú záhradu alebo jej časť, zabezpečíme všetky práce potrebné na zhotovenie diela. Celý priebeh prác budeme priebežne konzultovať a spoločne hľadať najideálnejšie riešenie pre Vašu budúcu záhradu.

 

 

na záver údržba diela

Záhrada je živý organizmus, ktorý rastie a vyvíja sa. Aj ten najlepší návrh a dokonalá realizácia nezabezpečia, že sa o záhradu netreba starať. Aby sa Vaša záhrada vyvíjala do krásy, treba jej venovať kúsok vášho času. Naši klienti dostanú k projektu záhrady aj stručnú Príručku starostlivosti o záhradu, v ktorej nájdu zrozumiteľné rady a tipy ako si so záhradou poradiť, prípadne ich radi zaučíme a odpovieme na všetky otázky.

 

 

Čo nerobíme?

Cenové ponuky bez projektu a reálnych výmer, ktoré po realizácii naberú neočakávané obrátky.

Projekt záhrady zadarmo. Jeho cenu a čas strávený na ňom tak nemusíme "skrývať" do ceny záhrady.

Nezasadíme vám do záhrady polovicu škôlky len preto, že vidíme, že by ste si to mohli dovoliť.

Na gýčové výsadby z farebnej štiepky a výberom všetkého ihličnatého čo sa dá zohnať si musíte zavolať inú firmu.